۱۳۹۵/۱۲/۱۷
شجاعان، رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات:

عدم استفاده از اینترنت در انتخابات الکترونیکی/ بهره گیری از شبکه های داخلی و اختصاصی به همراه رمزنگاری در انتخابات الکترونیکی

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: درهیچ یک از فرایندهای انتخابات الکترونیکی از شبکه اینترنت استفاده نمی شود و به منظور تامین امنیت فرآیندهای انتخابات الکترونیکی از شبکه ای اختصاصی به همراه رمزنگاری بهره گیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ امیر شجاعان روز سه شنبه در نشست هماهنگی کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور و ستاد انتخابات استانها، ضمن ارائه گزارشی مبسوط و جامع از فرآیندهای 25 گانه انتخابات الکترونیکی اظهار کرد: هم اینک این شبکه اختصاصی از طریق مخابرات به 31 استانداری و فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور و سازمان های زیرمجموعه و مرتبط با وزارت کشور برای برگزاری انتخابات متصل شده اند.
وی یادآور شد: علاوه بر این در انتخابات الکترونیکی از سایر شبکه های زیرساختی کشور همچون شبکه مخابرات ایران و همراه اول و نیز سایر اپراتورهای همراه و ثابت بهره گیری خواهد شد.
شجاعان در عین حال افزود: برای انجام پ انتخابات الکترونیکی از شبکه اختصاصی VPN- MPLS نیز استفاده خواهد شد.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با اشاره به انتخابات الکترونیکی اظهار داشت: اگر کل فرآیندهای انتخابات بصورت کاملا الکترونیکی برگزار شود، می توانیم ادعا کنیم که انتخابات الکترونیکی داریم .
وی با اشاره به اقدامات قبل و بعد انتخابات و نیز اقداماتی از ابتدا تا انتهای روند انتخابات الکترونیکی، گفت: این اقدامات باید بصورت الکترونیکی ساماندهی و مدیریت شوند.
شجاعان در ادامه سخنانش امنیت فرآیند انتخابات الکترونیکی را در روز اخذ رای بالا برشمرد و گفت: این فرآیندها باید بصورت صحیح و دقیق انجام شود.
وی با تاکید بر فرآیند اخذ رای و شمارش آرا در روش انتخابات الکترونیکی توضیح داد: در رای گیری الکترونیکی همه فرآیند ها بصورت تمام مکانیزه دنبال می شود و شمارش آرا به روش دستی انجام نخواهد شد همچنین نتایج آرا بوسیله حافظه دستگاههای اخذ رای پس از اتمام رای گیری اعلام می شود.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور بر مبحث جمع آوری و مدیریت اخبار انتخابات نیز تاکید کرد و گفت: این اقدام نیز از هم اکنون در حال انجام است.
شجاعان با بیان اینکه امکان پاسخگویی به سوالات استانهای برگزار کننده انتخابات وجود دارد، گفت: کمیته هایی برای پاسخگویی از جمله کمیته حقوقی تشکیل شده اند که پاسخگوی استانهای برگزار کننده خواهند بود./


منبع : مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور
تعداد بازدیدها : ۳۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

مطالب و محتوای سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
نظر سنجی
 
دسترسی سریع
پیوندها مهم