۱۳۹۵/۱۲/۲۱
اصول سه گانه مورد تأکید رئیس ستاد انتخابات کشور در بجنورد؛

مشارکت حداکثری، تأمین سلامت و امنیت انتخابات

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر پنجشنبه با حضور در جمع اعضای ستاد انتخابات خراسان شمالی در بجنورد، مهم ترین اصول و اهداف مدنظر در انتخابات آتی را فراهم کردن مقدمات حضور حداکثری مردم و تأمین سلامت و امنیت این انتخابات برشمرد و گفت: برای ما مهم نیست که چه کسانی نامزد می شوند، بلکه باید با حرکت اصولی و مدبرانه، زمینه مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رأی را فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، علی اصغر احمدی در بسط مفهوم امنیت انتخابات تصریح کرد: این امنیت شامل دو بعد امنیت عمومی و روانی است و هم مردم، هم مجموعه نظام سیاسی و هم نامزدهای انتخابات و دست اندرکاران برگزاری آن، باید از تأمین امنیت عمومی و روانی و حفظ آن در فرایند برگزاری این رویداد سیاسی مهم اطمینان خاطر داشته باشند.
وی بر اجرای دقیق قانون و تعامل مجریان با ناظران انتخابات هم تأکید کرد و خطاب به اعضای ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: ضمن این که زمینه فعالیت جریانات سیاسی مهیا می شود، باید با رصد مستمر شرایط، هرگونه تخلفات احتمالی در بحث انتخابات گزارش شود.
تقویت تعامل مجموعه مدیران وزارت کشور در استان با امامان جمعه و جماعت، نمایندگان مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی، دستگاه قضایی و نهادهای نظامی، دیگر موضوع مورد تأکید معاون سیاسی وزیر کشور در این نشست بود که احمدی از آن به عنوان گسترش چتر ارتباطات در چارچوب نظام یاد کرد.
وی هم چنین با ابراز گلایه از برخی تخریب ها و اتهام افکنی مخالفان دولت به ویژه در آستانه انتخابات تصریح کرد: برخی به دنبال تزریق حس نارضایتی در جامعه، ناامید کردن مردم از رأی دادن، ناکارآمد جلوه دادن دولت و حتی زیر سؤال بردن مشروعیت و مقبولیت آن هستند و این کار را هم با پول بیت المال انجام می دهند. وی ادامه داد: اگرچه جامعه ما هوشیار است و مردم ما گستردگی خدمات نظام و دولت را به خوبی احساس می کنند، اما مدیران هم باید بیش از گذشته برای اطلاع رسانی خدمات انجام شده اهتمام داشته باشند./
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۵۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

مطالب و محتوای سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
نظر سنجی
 
دسترسی سریع
پیوندها مهم