۱۳۹۶/۰۱/۱۷
استاندار در همایش هیئت های نظارت بر انتخابات تبیین کرد؛

بایسته های انتخابات حماسی

مقام عالی دولت در خراسان شمالی صبح پنجشنبه با حضور در جمع اعضای هیئت های نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان، وظایف مجریان، ناظران و دیگر عوامل دست اندرکار انتخابات را یادآور شد و شرایط لازم برای برگزاری انتخاباتی حماسی با شاخصه های مدنظر مقام معظم رهبری را تشریح کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این همایش از حفظ سلامت انتخابات، قانونمداری و رعایت حق الناس به عنوان عوامل زمینه ساز جلب مشارکت حداکثری مردم یاد کرد و آن را در خلق حماسه ای دیگر در 29 اردیبهشت ماه آتی مؤثر دانست.
استاندار با بیان این که حفظ و تضمین سلامت انتخابات مستلزم جلب اعتماد مردم و ایجاد امید و نشاط در جامعه است، رعایت مرّ قانون از سوی همه عوامل دخیل در برگزاری انتخابات را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اگرچه وجود اختلاف نگاه سیاسی امری طبیعی است، اما باید قانونمداری حاکم بر همه اعمال ما باشد. وی ادامه داد: مجریان و ناظران انتخابات اگرچه در تبلیغ مصادیق ممنوعیت قانونی دارند، اما باید در تبلیغ معیارهای انتخابات کار کنیم تا مشارکت حداکثری مردم را که همواره در بیانات رهبر معظم انقلاب مورد تأکید است، در عمل به منصه ظهور برسانیم.
صالحی دیگر شاخصه بسیار مهم در امر انتخابات را رعایت حق الناس با تمام وجوه آن برشمرد و تأکید کرد: رأی مردم، حق الناس است و همه ما وظیفه داریم که امانت را به اهلش بسپاریم. وی افزود: جمله حضرت امام(ره) مبنی بر این که میزان رأی ملت است، به این معنا نیست که میزان فقط رأی ملتی است که همفکر ما هستند؛ بنابراین باید فرایندهای منتهی به روز برگزاری انتخابات به نحوی باشد که سلامت کامل آن تأمین شود.
رئیس شورای تأمین خراسان شمالی برقراری امنیت انتخابات را نیز وظیفه خاص اعضای این شورا دانست و ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی قبلی انجام شده و تعامل بیشتر بین همه عوامل دخیل در برگزاری این رویداد سیاسی، انتخابات خوبی در استان برگزار شود.
صالحی هم چنین اهمیت آموزش مجریان و ناظران انتخابات و نیز، تأمین مقدمات و امکانات شعب و دست اندرکاران با توجه به مقدورات را مورد تأکید قرار داد.
استاندار بار دیگر ضرورت همفکری، هماهنگی، هم افزایی و شفاف سازی عموم دست اندرکاران انتخابات و لزوم رعایت مرّ قانون را گوشزد کرد و توجه به این مسائل را لازمه برگزاری انتخاباتی حماسی و پرشور دانست. وی اظهار امیدواری کرد: با فراهم شدن مقدمات لازم از سوی همه دست اندرکاران، حماسه ای دیگر به حماسه های قبلی ملت ایران افزوده شود که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید دارند.
این گزارش حاکیست، پیش از سخنان استاندار، حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی عزم دستگاه قضایی برای پیشگیری از جرائم و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: رأی مردم حق الناس است و نباید کسی بدون دلیل ردصلاحیت شود؛ ضمن این که باید از حقوق مردم دفاع کرد و ما هم در برابر تخلفات احتمالی کوتاه نخواهیم آمد.
ملک محمد حسن زاده قائم مقام هیئت نظارت استان نیز لزوم رعایت مرّ قانون در تمام مراحل منتهی به انتخابات را مورد تأکید قرار داد و تعامل بیشتر هیئت های اجرایی و نظارت، تأمین امکانات لازم در شعب و پیش بینی و توزیع مناسب تعرفه های اخذ رأی را در استان خواستار شد.
موعد برگزاری هم زمان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که در 748 حوزه انتخابیه روستایی و 22 حوزه شهری استان برگزار می شود، بیست و نهم اردیبهشت سال جاری است./
 


منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۱۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

مطالب و محتوای سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
نظر سنجی
 
دسترسی سریع
پیوندها مهم