۱۳۹۶/۰۱/۲۳
استاندار در جمع اعضای هیئت های بازرسی انتخابات:

وظیفه اصلی بازرسان ممانعت از تخلفات است/ تعیین ۲۱۳بازرس برای رصد فرایند انتخابات در خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی صبح چهارشنبه با حضور در نشست اعضای هیئت های بازرسی انتخابات شهرستان های این استان، از تعیین ۲۱۳ بازرس و سربازرس برای رصد فرایندهای منتهی به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: وظیفه اصلی این افراد باید جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی با اشاره به 3 وظیفه ذاتی دست اندرکاران انتخابات شامل تأمین سلامت، امنیت و قانونمداری با هدف جلب مشارکت حدکثری مردم تصریح کرد: بازرسان و سربازرسان باید بر این فرایندها نظارت داشته باشند که با توجه به محدودیت منابع موجود، کار سنگینی محسوب می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای انتخابات پیش رو در استان 179 بازرس و 34 سربازرس پیش بینی شده است که به عنوان نمایندگان اصلی مجری انتخابات در شعب حاضر می شوند و باید ضمن ممانعت از بروز تخلفات، موارد لازم را گزارش دهند.
وی نتیجه کار بازرسان انتخابات را در حفظ امانت داری و رعایت حق الناس بسیار موثر دانست و اضافه کرد: فعالیت این افراد در تأمین امنیت و قانونمداری فرایندهای انتخابات و جلب مشارکت حداکثری مدنظر مقام معظم رهبری نیز اثرگذار خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد: هماهنگی و تعامل اعضای هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات در استان، برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی را رقم بزند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، به طور هم زمان در 29 اردیبهشت ماه آتی برگزار خواهد شد.
این گزارش حاکیست، محمدحسین علی نیا معاون استاندار و رئیس هیئت بازرسی انتخابات خراسان شمالی نیز در این نشست، ضرورت دقت نظر و تلاش برای تحقق انتخاباتی سالم را از وظایف هیئت های بازرسی دانست و گفت: در هر شهرستان 3 نفر به عنوان عضو هیئت بازرسی مشخص شده اند و حکم آن ها نیز ابلاغ شده است و با توجه به آمار اعلامی، به ازای هر 6.6 صندوق، یک بازرس و برای هر 33 صندوق هم یک سربازرس خواهیم داشت.
مهدی کرامتی مدیرکل بازرسی استانداری و دبیر هیئت بازرسی اتنخابات استان نیز با تشریح وظایف بازرسان و سربازرسان، نظارت بر حسن اجرای تمام فرایندها و  حصول اطمینان از سلامت تمام مراحل انتخابات به ویژه در روز رأی گیری و رصد تخلفات و گزارش این مسائل را مورد تأکید قرار داد و از تدوین برنامه های آموزشی برای بازرسان و سربازرسان انتخابات خبر داد./
 


منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۰۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

مطالب و محتوای سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
نظر سنجی
 
دسترسی سریع
پیوندها مهم